Clearing - en virtuell fotoutställning av Konstlinjen

Fredag 16 april kl. 11.00 är det vernissage för Clearing som är en virtuell fotoutställning av Konstlinjen!

Från att vi publicerar utställningen så kan en se den när en vill! Helt gratis och fritt att titta hur många gånger som helst. HÄR Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster. hittar du utställningen!

Grafiken fungerar bäst på dator med webbläsarna Edge eller Firefox, men funkar även i mobilen (har du VR så blir det en extra upplevelse). Om du vill titta på utställningen i mobilen eller på platta så behöver du i vissa fall ha appen Artsteps. Eftersom det inte är vi som är ägare av programvaran så råder vi inte över det tekniska och över vilka webbläsare som är kompatibla, men tänkte att vi tipsar om det vi vet fungerar bäst.