En virtuell utställningslokal

Food for photo - en virtuell fotoutställning

Måndag 4 maj kl. 12.00 släpper vi vår första virtuella utställning!

Deltagarna på Matlinjen ställer ut matfoton som de tagit under året tillsammans med vår fotolärare Magdalena Caris.

Här är länk till utställningen! Länk till annan webbplats. Man kan sedan se utställningen när man vill från och med nu!

Grafiken fungerar bäst på dator med webbläsarna Edge eller Firefox, men funkar även i mobilen (har du VR så blir det en extra upplevelse). Om du vill titta på utställningen i mobilen eller på platta så behöver du i vissa fall ha appen Artsteps och sen söker du på Food så hittar du utställningen om du bläddrar lite. eftersom det inte är vi som är ägare av programvaran så råder vi inte över det tekniska och över vilka webbläsare som är kompatibla så vi tänkte att vi tipsar om det vi vet fungerar :)

Helt gratis och vi hoppas ni tycker det blir spännande att se!