Virtuell vårutställning 2022 av Konstlinjen

NU kan du se Konstlinjens virtuella vårutställning 2022! Utställningen ligger kvar länge så den går att se när som helst. Helt gratis och varifrån du vill!

Deltagarna ställer ut kroki, målningar och konceptkonst bland annat inom temat hållbar utveckling så missa inte den spännande utställningen.

Grafiken fungerar bäst på dator med webbläsarna Edge eller Firefox, men funkar även i mobilen (har du VR så blir det en extra upplevelse). Om du vill titta på utställningen i mobilen eller på platta så behöver du i vissa fall ha appen Artsteps. Eftersom det inte är vi som är ägare av programvaran så råder vi inte över det tekniska och över vilka webbläsare som är kompatibla så vi tänkte att vi tipsar om det vi vet fungerar.

Utställningen hittar du här! Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.